A férfi pufidzseki nagykereskedelemben a méretezés nem részletkérdés – ez a haszonkulcs csökkenésének legfőbb oka.Egy olyan méretkészlet, amely nem felel meg a vásárlóközönség igényeinek, egyszerre két veszteséget okoz: eladatlan, extrém méreteket, amelyeket árengedni kell, és készlethiányt az alapméretekben, amelyeket alulvásároltak. Mindkettő megelőzhető, és mindkettőről még azelőtt döntenek, hogy egyetlen kabátot is kivágnának. Ez az útmutató a nagy tételben kapható férfi pufi programokat ismerteti, a vásárlóknak ténylegesen szükséges mennyiségi szinten: hogyan mérik és osztályozzák a férfi blokkot, hogyan kell a töltősúlyt a mérettartományon belül skálázni, hogyan válasszunk a raktáron lévő, az ODM és az OEM nagy tételben gyártott modellek között, hogyan tervezzük meg a méretarányokat értékesítési csatorna szerint, és milyen mérési tűréshatárok és ellenőrzési protokollok védik a konténernyi megrendeléseket.

1Miért a méretezés a legnagyobb költségű változó a tömeges megrendeléseknél?

Minden nagy tételben felsőruházati vásárló végül ugyanazt a leckét tanulja meg: a méretkeverési hiba költsége nem az eladatlan dzsekik ára, hanem az eladatlan dzsekik ára, plusz az eladásokból származó haszonkulcs, amelyek soha nem történtek meg, mert az alapméretek kifogytak. Egy 3000 darabos, helytelenül súlyozott méretgörbével rendelkező rendelésben a kombináció rutinszerűen meghaladja a program teljes bruttó profitját.

Ennek az az alapvető oka, hogy a férfi felsőruházati méretezés nem szabványosított a márkák között úgy, ahogyan azt a vásárlók feltételezik. Két, L-es mérettel jelölt ruhadarab mellbőségében négy-hat centiméterrel, ujjhosszában pedig két-három centiméterrel térhet el, attól függően, hogy melyik népességi adatokra épült a márka mérete, és mennyire volt rugalmas a tervező. A szabványügyi testületek egyértelműen kiálltak ezzel kapcsolatban:Az ISO munkája a ruházati méretszabványokkal kapcsolatbankifejezetten a vevői elégedettség növelésére és a rossz illeszkedés miatti visszaküldések csökkentésére, valamint a méretjelölések és a terminológia világszintű harmonizálásával a kereskedelmi akadályok csökkentésére irányul.

A nagykereskedelemre jellemző bonyodalom

A kiskereskedelmi márkák képesek elnyelni a méretezési hibákat egy széles katalógusban. A nagykereskedelmi forgalmazók nem, mivel egyetlen pufi program gyakran egy szezon felsőruházati mennyiségének nagy részét teszi ki. Ez a koncentráció két dolgot tesz lehetetlenné: a méretkészletet mérésekkel, nem pedig címkékkel kell megadni, és a méretgörbét a vevő saját eladási előzményeiből kell levezetni, nem pedig a szállító alapértelmezett értékéből.

Vevői vonatkozás:Soha ne fogadd el alapértelmezettként a beszállítók standard méretgörbéjét. Kérd el a ruhadarabok tényleges méreteit minden mérethez, hasonlítsd össze azokat a legkelendőbb meglévő programoddal, majd a saját eladási adataidból építsd fel a rendelési arányt. A beszállítók általában szívesen módosítják az arányokat – de csak akkor, ha a szabásterv elkészítése előtt megkérdezed.

2Férfi blokkméretek és hol illeszkednek a szabványok

A férfi pufi blokkot néhány méret alapján határozzák meg, amelyek együttesen határozzák meg, hogy a ruhadarab illik-e a célközönséghez. Ezek következetes meghatározásához a leghasznosabb referencia a következő:ISO 8559-1 szabvány, amely meghatározza az antropometriai definíciókat a ruházati méretek megjelölésénél használt testméretekhez. Meghatározza a mérföldköveket, a mérési eljárásokat és a mellkas, a derék, a csípő, a termet és az ujjak méreteinek anatómiai alapját – ami azt jelenti, hogy egy erre hivatkozó technikai csomag kiküszöböli a specifikáció és a gyár szabásmintája közötti értelmezési különbségek nagy részét.

Az alábbi ábra a férfi pufi specifikációjánál legfontosabb mérési pontokat mutatja, és azt, hogy ezek hogyan kapcsolódnak a magasított ruhadarabhoz, nem pedig a testhez.

Férfi pufidzseki: Főbb specifikációs mérési pontok A méréseket a feltűzött ruhadarabon vettük, nem a lapos szabásún. A. VÁLLON ÁTVESZTVE Varrástól varrásig, hátul B. MELLKAS (1/2) 2,5 cm-rel a hónalj alatt, lapos C. HÁTSÓ HOSSZ CB nyakkivágású varrás az aljáig D. HÜVELY Vállvarrás a mandzsettáig E. HEM (1/2) Beállítja a sziluett hangerejét Tűréshatárok: mellkas és alj +/- 1,5 cm, háthossz +/- 1,5 cm, ujjhossz +/- 1,0 cm, vállon átmérő +/- 0,8 cm. Minden mérést a tetőtérből való kiszállítás után, legalább 24 órával a kicsomagolás és a nyomáscsökkentés után kell elvégezni.

Ezek közül kettő különös figyelmet érdemel nagykereskedelmi kontextusban. A mellkas szélessége határozza meg a méret elfogadhatóságát a lakosság körében, és itt a legnagyobb a márkák közötti eltérés. Az ujjhossz határozza meg, hogy a kabát megfelelő-e a magasabb szegmens számára az egyes méretsávokon belül, és ez az a méret, amelyet leggyakrabban módosítanak, amikor egy gyár csökkenti a könnyű használatot az anyagtakarékosság érdekében.

3Méretkészlet összeállítása: Tartomány, Osztályozás és Tűréshatár

A fokozatosság az alapminta fel-le méretezésének folyamata a mérettartomány létrehozása érdekében. A helyes meghatározás numerikus feladat, nem esztétikai kérdés, és explicit módon kell meghatározni, nem pedig a gyári konvenciókra hagyni.

Méret Testbőség Mellkas (cm) Ruha mellkasbősége 1/2 (cm) Vállon átnyúlóan (cm) Háthossz (cm) Ujjhossz (cm) Célzott töltési tömeg (g)
S 88-tól 92-ig 56,0 45,5 70,0 62,0 115
M 96-tól 100-ig 59,0 47,5 72,0 63,5 128
L 104-től 108-ig 62,0 49,5 74,0 65,0 142
XL 112-től 116-ig 65,0 51,5 76,0 66,5 157
2XL 120-tól 124-ig 68,0 53,5 78,0 68,0 173
3XL 128-tól 132-ig 71,0 55,5 80,0 69,5 190

A fenti ábrák egy normál szabású férfi ruhadarabot ábrázolnak, amely közepesen könnyű, és alkalmas polár vagy könnyű kötött anyag rétegezésére alatta. Három szabály szabályozza az igazításukat.

Az osztályozási intervallumoknak következetesnek, de nem egyformának kell lenniük

A táblázatban a mellkasbőség 3 centiméteres méretbesorolással van megadva, ami a férfi felsőruházat esetében szabványos. A hossz 2 centiméteres, az ujjbőség pedig 1,5 centiméteres. Az intervallumok eltérésének oka az arányosság: ha az ujjak hosszát ugyanúgy osztályoznánk, mint a mellkasbőséget, a kabát a tartomány szélső pontjain aránytalanná válna. Ragaszkodjon ahhoz, hogy a mérettáblázat helyett csak az osztályozó intervallumtáblázatát lássa – egy olyan gyár, amely nem tud ilyet gyártani, szemre méretez.

Tűréshatár beállítása a vételi szerződésben

A legtöbb tömeges vita a mérési tolerancia körülményeiből fakad, és szinte mindig elhallgatják, amíg probléma nem adódik. A férfi pufi cipők esetében egy működőképes kereskedelmi szabvány plusz-mínusz 1,5 centiméter a mellkas, az alsó szegély és a hát hosszán, plusz-mínusz 1,0 centiméter az ujj hosszán, és plusz-mínusz 0,8 centiméter a vállon. Ezeket az adatokat tüntesse fel a vételi szerződésben, a vizsgálathoz használni kívánt mintavételi szabvánnyal együtt, és írja elő a mérések elvégzését legalább 24 órás, a kicsomagolást követő pihentetési időszak után.

4A töltősúly és a melegség egységessége a méretek között

A töltet súlyának arányosnak kell lennie a ruhadarab területével, és ez az a specifikáció, amelyet a tömeges programoknál leggyakrabban helytelenül kezelnek. Egy gyár, amely minden méretet azonos súllyal tölt meg, olyan S méretet állít elő, amely melegebb, mint egy 3XL méret, mivel ugyanaz a töltetmennyiség lényegesen kisebb területen oszlik el. A vásárlók ezt azonnal észreveszik, és olyan panaszokat generál, amelyeket nehéz diagnosztizálni egy termékoldalon.

A megoldás egyszerű: a technikai csomagban méretenként meg kell adni a célzott töltősúlyt, panelenként plusz-mínusz 5 százalékos elfogadható eltérési sávval. A 3. szakaszban található táblázat egy méretlépésenként nagyjából 11-12 százalékos skálázási görbét mutat, amely a tetőtéri magasságot és így a hőteljesítményt is nagyjából egységesen tartja a teljes tartományban. Megjegyzendő, hogy ez különbözik a töltőerőtől, amely a töltőanyag minőségét, nem pedig a mennyiségét méri. Mindkettőt meg kell adni.

A pehely továbbra is az etalon anyag ebben az alkalmazásban, és környezetvédelmi vonatkozásai mára jól dokumentáltak. A Bizottság által közzétett életciklus-értékelési adatok szerintNemzetközi Pehely- és Toll IrodaA pehely 85–97 százalékkal kisebb környezeti hatással bír, mint a poliészter az összes elemzett hatáskategóriában, és nagyjából 18-szor kisebb hatással van az éghajlatváltozásra, mint a poliészter töltet. Ahol egy program pehelytöltetet ír elő, aFelelős pehelytollat ​​szabványbiztosítja a felügyeleti lánc keretrendszerét, amely védhetővé teszi a beszerzést a kiskereskedelmi vásárlók számára, tiltja az élő tépést és a kényszeres etetést, és előírja a harmadik fél általi ellenőrzést minden szakaszban a gazdaságtól a kész ruhadarabig. Amennyiben egy program ehelyett újrahasznosított szintetikus töltetet vagy újrahasznosított külső anyagot ír elő, aGlobális újrahasznosított szabványszabályozza az állítást, és legalább 50 százalékban újrahasznosított tartalmat ír elő a fogyasztóknak szánt címkézésen.

Beszerzési megjegyzés:Győződjön meg arról, hogy a töltetvizsgálatot a darabok szintjén, nem pedig a kész ruhadarabokon végzik. Egy kész kabát mérése nem tudja kimutatni az elülső, hátulsó és ujjpanelek közötti egyenetlen eloszlást – azt a hibát, amely valójában a hideg foltokkal kapcsolatos vásárlói panaszokat okozza.

5Három tömeges programmodell: Készlet, ODM és OEM

A nagy tételben vásárlók általában három programstruktúra közül választanak, és a helyes választás sokkal inkább attól függ, hogy mennyire kell differenciáltnak lennie a terméknek, mint pusztán az egységártól. Az alábbi ábra a döntést mutatja be.

Férfi pufi dzsekik tömeges programmodelljének kiválasztása TÖMEGES RENDELÉSI TÁJÉKOZTATÓ KÉSZLET NAGYKERESKEDELEM Készre gyártott, a gyár meglévő dizájn és színösszeállítások MOQ: összesen 50-200 db Elkészítési idő: 7-20 nap Testreszabás: csak címke Legjobb: piackutatáshoz, egy rövid időkeret betöltése promóció, vagy feltöltés ODM TÖMLESZTETT Gyári blokk, a te színed, tűzés, töltet, márkajelzés Minimum rendelési mennyiség: 100-300 színenként Elkészítési idő: 45-70 nap Testreszabhatóság: magas Legjobb: saját márkás termékekhez terjesztés, szezonális programok, ismétlődő megrendelések TELJESEN OEM TÖMLESZTETT ÁRUK Új blokk a specifikációdból, teljes anyagellenőrzés MOQ: 500 - 1000 db Elkészítési idő: 90-150 nap Testreszabás: teljes Legjobb: saját tervezésű illeszkedés, vállalati vagy egyenruhás programok, pályázatok Döntési szabály: Válasszon raktárkészletet, ha a gyorsaság és az alacsony elkötelezettség számít, ODM-et, ha a márkaidentitás fontosabb, mint az eredeti illeszkedés, és OEM-t, ha maga az illeszkedés a termékajánlat része.
Programmodell Teljes rendelési mennyiség Mintavétel Tömeges átfutási idő Illeszkedési kockázat Egységárindex
Készlet nagykereskedelem 50-200 db Nincs szükség rá 7-20 nap Ismert, fixált Legalacsonyabb
ODM, raktáron lévő szövet 100-300 színenként 10-15 nap 30-45 nap Alacsony Alacsony
ODM, egyedi szövet 300-500 db 15-22 nap 40-55 nap Alacsony Mérsékelt
Gyárilag, új blokk 500–1000 db 20-35 nap 50-70 nap Kezelt Magasabb
OEM, tanúsított anyagok 500–1000 db 28-40 nap 55-75 nap Kezelt Legmagasabb

6Méretarány-tervezés értékesítési csatorna szerint

A méretgörbék nem univerzálisak. A helyes arány attól függ, hogy ki vásárol, és a rossz arány mindkét irányban költséges. Az alábbi táblázat működő kiindulópontokat ad; a helyes hosszú távú megközelítés az, ha ezeket az első szezon után a saját eladási adatainkkal helyettesítjük.

Csatorna S M L XL 2XL 3XL Tervezési megjegyzés
Divat kiskereskedelem, EU 1 2 3 2 1 0,5 Karcsúbb népességgörbe; L dominál
Divat kiskereskedelem, Észak-Amerika 0,5 1.5 2.5 3 2 1 Egy teljes mérettel feljebb tolni
Kültéri specialitás 1 2 2.5 2 1 0,5 M-től XL-ig terjedő magméretek
Vállalati / egyenruha 1 2 3 3 2 1 Legszélesebb terjedelem; kerülje az XL kihagyását
E-kereskedelem, vegyes 1 2 3 2.5 1.5 1 Adjon hozzá hozamráta-puffert M és L esetén

Két mintát érdemes internalizálni. Először is, az észak-amerikai méretgörbék nagyjából egy teljes számmal nagyobbak, mint az európaiak ugyanazon fizikai populáció esetében, így egy amerikai raktárba szállított európai méretgörbe szisztematikusan az XL-es és nagyobb méretek alulvásárlását eredményezi. Másodszor, az e-kereskedelem szélesebb szórást igényel, mint a hagyományos üzletek, mivel az online vásárlók több méretet rendelnek azzal a szándékkal, hogy visszaküldik néhányat – és a felsőruházat visszaküldését elsősorban az illeszkedés határozza meg, ami pontosan a probléma.harmonizált ruhaméret-szabványokcsökkentésére vannak tervezve.

7Minőségellenőrzés tömeges méretezéshez: tűréshatár és AQL

Egy konténernyi megrendelés egy olyan kockázatot hordoz magában, amely kis tételeknél nem létezik: az elsodródást. Az első száz darab lehet specifikációnak megfelelő, az utolsó száz két centiméter pedig eltérés, mert a szabásmintákat újravágták, egy másik kezelő vette át a tűzőgép sorát, vagy a töltetsúly elcsúszott. Az ezt észlelő vezérlők egyszerűek, de előre meg kell állapodni bennük.

Tömeges méretezési ellenőrzőlista

  • Jóváhagyott méretkészlet-minták – méretenként egy lezárt referenciaminta, amelyet mindkét fél mérési etalonként megtart.
  • Három ponton végzett mérés – az elején, a sorozat közepén, nagyjából 30 százaléknál, és a sorozat végén, mindegyik ponton minden méretet megmérve.
  • Panelszintű töltési súly ellenőrzése – az elejét, a hátulját és a hüvelyt külön-külön mérik, a specifikációhoz képest plusz-mínusz 5 százalékon belül.
  • Padlásfelújítási protokoll – a mérést csak legalább 24 órás felépülési időszak után végezze el a kicsomagolás és a dekompresszió után.
  • Meghatározott AQL-szint – általában 2,5 AQL nagyobb hibák esetén és 4,0 kisebb hibák esetén nagy tételben kiadott ruházati cikkek esetén, amelyet a vételi szerződésben is megerősítenek.
  • Harmadik fél általi teszteléshez való hozzáférés – tételszintű töltésvizsgálat és korlátozott anyagok vizsgálata a szállítás előtt lehetséges, utána nem.

A korlátozott anyagokrólOEKO-TEX STANDARD 100A héj, a bélés és a kárpitok tesztelése ma már alapvető elvárás a legtöbb európai és egyre több észak-amerikai kiskereskedelmi vásárló számára. Akkreditált laboratóriumok, mint példáulIDFLTextil-, töltet- és késztermék-kategóriákban biztosítson tesztelést, ellenőrzést és tanúsítást; egy elismert laboratóriummal már együttműködő gyár gyorsabban halad át az engedélyezési folyamaton, és jobban felkészült az állítások alátámasztására, ha egy kiskereskedelmi vevő ellenőrzi az ellátási láncát.

A társadalmi megfelelés ezzel párhuzamosan fut.amfori BSCIa legszélesebb körben elismert társadalmi megfelelőségi keretrendszer az európai ellátási láncokban, amely több mint 120 beszerzési országban fedi le a munkaidőt, a béreket, az egészséget és biztonságot, valamint a panasztételi mechanizmusokat. Kiskereskedelmi hálózatokba történő nagykereskedelmi forgalmazás esetén ellenőrizze, hogy a tanúsítvány a konkrét termelési helyet nevezi-e meg, ne csak egy kereskedelmi egységet, és ellenőrizze az érvényességét a termelési időszakához képest.

8Árazás, minimális mennyiség és átfutási idő tömeges megrendelések esetén

A férfi pufi kabátok tömeges árazását négy változó határozza meg, hatásuk csökkenő sorrendjében: a töltet specifikációja, a külső anyag, a rendelési mennyiség és a díszítőelemek csomagolása. A töltet jellemzően a pehelytöltetű férfi dzseki egységárának 30-50 százalékát teszi ki; a külső anyag általában csak a második helyen áll.

Hol vannak a hangerőszakadások

A legtöbb gyár sávokban árazik, és az értelmes küszöbértékek általában 300, 500, 1000 és 3000 darab. A 300 darabos küszöbérték azért fontos, mert jellemzően ekkor tud egy gyár külön szövettételt igazolni a raktárról történő vásárlás helyett. Az 1000 darabos küszöbérték azért fontos, mert itt válik gazdaságossá az egyedi hardverformák és a nyomtatott csomagolás. 3000 darabon felül a további megtakarítások főként a hatékonyság csökkentéséből és a szállítmányok konszolidációjából származnak, nem pedig az anyagköltségekből.

Azt is érdemes megkérdezni, hogy egy vegyes méretű, vegyes színű rendelés beleszámít-e a minimális rendelési mennyiségbe. Sok beszállító a minimális mennyiséget színenként, nem pedig rendelésenként írja elő, ami akár csendesen megháromszorozhatja a tényleges kötelezettségvállalást. Ha a méretgörbéd széles, akkor a minimális mennyiséget teljes rendelési mennyiségként tárgyald ki, ésszerű színenkénti alsó határt határozz meg.

Fuvar- és munkaidő-tervezés

A kompressziós csomagolás jellemzően 40-60 százalékkal csökkenti a pehelyruha szállított mennyiségét, ami jelentősen megváltoztatja a tengeri szállítás egységköltségét. A kompromisszum a ruhadarabok felállítási ideje: a kicsomagolás után 24-72 órát kell várni a kiskereskedelmi fotózás vagy a bemutatóteremben történő bemutatás előtt. A vámkulcsokat a vámnál való megvásárlás helyett már korán be kell számítani az egységköltségbe – a felsőruházat esetében ezek gyakran egy számjegyűek, de akár két számjegyűek is lehetnek az osztályozástól és a célállomástól függően, ami elég ahhoz, hogy megváltoztassa egy árpont életképességét.

9Csomagolási, címkézési és szállítási megfelelőség

A nagykereskedelmi szállítmányok előre látható okokból buknak meg a vám- és kiskereskedelmi árubeérkezési ellenőrzéseken, és ezek szinte kivétel nélkül dokumentációs, nem pedig termékproblémák.

A rosttartalom és az ápolási címkézés szabályozott. Az Egyesült Államokban aTextilszálas termékek azonosítási törvényeszabályozza a textiltermékek címkézésében, számlázásában és reklámozásában a kötelező tartalomközlést, és jogellenessé teszi a márkajelzés félrevezetését – ami azt jelenti, hogy a nagykereskedelmi specifikációs lapon szereplő töltelék-összetételre vonatkozó állítás ugyanolyan jogi súllyal bír, mint egy bevarrt címkén szereplő. Európában aEU stratégia a fenntartható és körforgásos textíliákértökotervezési követelményeket, digitális termékútlevelet és szigorúbb zöldállítási szabályokat vezet be; a Bizottság megjegyzi, hogy a ruházati cikkekben található anyagoknak jelenleg csak körülbelül 1 százalékát hasznosítják újra új ruházat készítéséhez, ezért a megalapozott állítások a marketingelőnyből megfelelési követelménygé válnak.

Kereskedelmi oldalon az európai vásárlók egyre inkább az átláthatóság és a vállalati társadalmi felelősségvállalás alapján értékelik a beszállítókat, nem pedig pusztán az ár alapján. Piaci információk a következőkből:CBI, a Holland Vállalkozásfejlesztési Ügynökség piaci információs szolgálata, a fenntarthatóságot, a vállalati társadalmi felelősségvállalást és az átláthatóságot azonosítja az európai ruházati beszerzést alakító vezető trendekként, a vevő-szállító kapcsolat növekvő fontossága mellett. Egy olyan beszállító, amely igény szerint dokumentációt tud készíteni, lerövidíti a vevői bevezetési ciklust, ami valódi kereskedelmi előnyt jelent a pályázati eljárásban.

A PASSION OUTERWEAR a Quanzhou Donghuang Garment Co., Ltd. egyik részlege, amely több mint 20 éves gyártási és kereskedelmi tapasztalattal rendelkezik a szabadtéri ruházat, munkaruházat és fűthető ruházat területén. Férfi pufi nagykereskedelmi programokat működtetünk BSCI, SMETA, GRS és OEKO-TEX tanúsítvánnyal rendelkező ellátási láncokon keresztül, raktárkészlettel, ODM és teljes OEM opciókkal, valamint S-től 3XL-ig terjedő méretkészletekkel, amelyek mérésekkel, nem pedig címkékkel vannak megadva. Gyártunk továbbá...egyedi munkaruhaésegyedi fűtött ruházat, így a több kategóriát egyesítő forgalmazók szélesebb volumenbázison tárgyalhatnak a minimális mennyiségről és a szállításról. Fűtött kínálatunk – beleértve afűthető kabátésfűtött mellény— ugyanazokat a férfi blokkokat használja, ami leegyszerűsíti az illeszkedés egységességét azoknak a vásárlóknak, akik mind a standard, mind a fűtött kollekciót választják.

Gyakran Ismételt Kérdések

Mi a minimális rendelési mennyiség férfi pufi dzseki nagykereskedelmében?
Ez a programmodelltől függ. Egy gyár meglévő terveinek nagykereskedelmi készlete jellemzően 50-200 darabtól kezdődik, minden méretben. Az ODM programok, amelyek gyári blokkot használnak az Ön színskálájával, steppelésével és márkajelzésével, általában színskálánként 100-300 darabtól kezdődnek, vagy 300-500 darabtól, ha egyedi festésű anyagot használnak. A saját specifikáció alapján történő teljes OEM fejlesztés általában 500-1000 darabot igényel, amelyet elsősorban az anyagok gyári minimumai határoznak meg. Ha a méretgörbéje széles, kérdezze meg, hogy a minimum rendelésenként vagy színskálánként vonatkozik-e – a különbség megháromszorozhatja a tényleges kötelezettségvállalását.
Hogyan biztosíthatom, hogy a méretezés megegyezzen a meglévő legkelendőbb termékeimével?
Ne a mérettáblázatokat hasonlítsd össze, hanem a méréseket. Küldd el a legkelendőbb ruhadarabod tényleges méreteit – mellkasbőség, laposan mérve 2,5 centiméterrel a karöltő alatt, vállpánttól varrásig, háthossz a nyak középső varrásától és ujjhossz a vállpánttól –, és kérd meg a gyártót, hogy ezekhez a számokhoz igazítsa az ajánlatot, ne pedig a szabványos mérettáblázatukhoz. Ahol lehetséges, hivatkozz szabványosított definíciókra, például az ISO 8559-1 szabványra, hogy mindkét oldal ugyanazokat a referenciapontokat használja. A legmegbízhatóbb módszer, ha minden méretben vásárolsz egy lezárt méretkészletet, mielőtt nagy tételben vásárolnál.
A töltősúlynak minden méretben azonosnak kell lennie?
Nem. A töltősúlynak arányosnak kell lennie a ruhadarab felületével, különben az S méret melegebb lesz, mint a 3XL méret. A praktikus méretezési görbe nagyjából 11-12 százalék plusz töltősúlyt jelent méretlépésenként, ami a ruhadarab magasságát és hőszigetelését nagyjából egységesen biztosítja a teljes tartományban. Adja meg a célzott töltősúlyt méretenként a technikai csomagban, panelenként plusz-mínusz 5 százalékos tűréshatárral, és ellenőrizze, hogy a gyár panelszinten ellenőrzi-e a töltősúlyt, nem csak a kész ruhadarabok mérlegelésével.
Milyen mérési tűréshatárt kell elfogadnom nagy tételben történő rendelés esetén?
A férfi pufi cipők esetében egy működőképes kereskedelmi szabvány plusz-mínusz 1,5 centiméter a mellkas, az alsó szegély és a hát hosszán, plusz-mínusz 1,0 centiméter az ujj hosszán, és plusz-mínusz 0,8 centiméter a vállon. Ezeknek az adatoknak szerepelniük kell a vételi szerződésben a használni kívánt ellenőrzési szabvány mellett. Fontos, hogy a méréseket a kicsomagolás után legalább 24 órás ruhadarab-származék-regenerálódási időszak után végezzék el – egy frissen kipréselt ruhadarab mérése alábecsülheti a mellkas és a ruhadarab hosszát, és téves selejtezéshez vezethet.
Milyen méretarányban rendeljek első nagy tételben történő vásárláskor?
Kezdje a csatornától, ne pedig egy beszállító alapértelmezett értékétől. Az európai divatkereskedelem esetében egy ésszerű nyitó görbe az S1 M2 L3 XL2 2XL1 3XL0.5. Észak-Amerika esetében tolja el a görbét nagyjából egy teljes mérettel felfelé, mivel ugyanaz a fizikai populáció nagyobb márkájú márkát vásárol. A vállalati és egyenruha-programoknak a legszélesebb szórásra van szükségük, különös tekintettel az L és XL méretekre. Az e-kereskedelem szélesebb szórást igényel, mint a hagyományos üzletek, mivel az online vásárlók több méretet is rendelnek, és szándékukban áll néhányat visszaküldeni. Cserélje le ezeket a saját átértékesítési adataival az első szezon után.
Milyen tanúsítványokkal kell rendelkeznie egy nagykereskedelmi pufidzseki-beszállítónak?
Legalább társadalmi megfelelőségi tanúsítvány, például amfori BSCI vagy SMETA, amelyet a legtöbb európai és számos észak-amerikai kiskereskedelmi vásárló megkövetel a beszállítók kiválasztása előtt. Az anyagminősítések esetében az ellátási láncnak tartalmaznia kell az RDS tanúsítványt, ha pehelytollat ​​használ, a GRS tanúsítványt, ha újrahasznosított tartalmat állít, valamint az OEKO-TEX STANDARD 100 tanúsítványt a külső anyagon, a bélésen és a díszítéseken. Ellenőrizze, hogy minden tanúsítvány megnevezi-e a tényleges gyártóüzemet, és a gyártási időszakon belül érvényes-e, mivel a kereskedelmi egységnek, nem pedig gyárnak kiállított tanúsítványok gyakori hiányosságok, amelyek a kiskereskedelmi vásárlók auditjai során felmerülnek.
Mennyi idő alatt lehet megrendelni egy nagy tételben férfi puffert a rendelés visszaigazolásától a kézbesítésig?
A nagykereskedelmi készletek kiszállítása 7-20 napot vesz igénybe. A raktáron lévő anyagok ODM programjai nagyjából 45-70 napot vesznek igénybe, beleértve a mintavételt és a tömeges gyártást; az egyedi festésű anyagok ODM programjai 60-85 napot vesznek igénybe. Egy új blokk teljes OEM fejlesztése 90-150 napot vesz igénybe, beleértve két mintavételi kört, a tanúsított anyagokra vonatkozó programok pedig a felső kategóriába esnek, mivel a tanúsított anyagtételeket fix mennyiségben vásárolják. Ehhez adjunk hozzá 30-40 napot tengeri szállítás esetén, vagy 5-8 napot légi szállítás esetén, plusz a célraktárban a kiskereskedelmi bemutatás előtti helyreállítási időt.
Greg Su
Greg Su
Senior termékmenedzser | PASSION OUTERWEAR
20 éves tapasztalattal rendelkezünk sportruházat, munkaruházat és szabadidőruházat gyártásában és kereskedelmében. Rendelkezünk BSCI, SMETA, GRS és OEKO-TEX ellátási lánc szabványok szerinti tanúsítvánnyal. Csatlakozz hozzánk!LinkedIn.

Férfi pufi kabátot tervez nagy tételben rendelni?

A PASSION OUTERWEAR 50 darabos kiszerelésben kínál férfi pufi dzsekiket, S-től 3XL-ig terjedő méretkészletekkel, méretenkénti súlyskálázással, panelszintű kitöltési ellenőrzéssel és BSCI, SMETA, GRS és OEKO-TEX tanúsítvánnyal rendelkező ellátási láncokkal. Küldje el nekünk méretgörbéjét és célspecifikációját – 24 órán belül válaszolunk.

Tömeges ár és méretbeállítás kérése OEM/ODM program megtekintése